POV: videó workshop - mesterkurzus és alapkurzus kép
POV: videó workshop - mesterkurzus és alapkurzus kép

POV: videó workshop - mesterkurzus és alapkurzus

Filmezés gyakorlatban, az alapoktól. A videó film tudatos készítésének alapjai 8 felvonásban. Gortva Attila operatőr, rendező műhelye.

A képzést azoknak ajánljuk, akik szeretnék saját ötleteiket mozgókép segítségével megfogalmazva megmutatni. Az aprólékos szakmai részletekben nem mélyen elmerülve végigvisszük, hogyan tudunk filmet készíteni, ennek milyen fázisai vannak. A képzés során szó lesz a filmkészítés során használt technikai eszközök megismeréséről, kezeléséről, beállításáról. A résztvevők praktikus tanácsokat kapnak, hogyan lehet látványos beállításokat megoldani komoly és drága eszközök hiányában, de emellett megismerik, kipróbálják a professzionális filmkészítés eszközeit is. A képzés nagymértékben gyakorlati alapokra épül.

Miért érdemes a videós workshopon részt venni?
A mesterkurzuson résztvevők a 8. alkalom végére megtanulják a megfelelő világítási beállításokat, a plánozás és vágás fortélyait, valamint azt, miként kell kiválasztani a megfelelő technikai eszközöket. A full session után önállóan képesek lesznek felépíteni és lebonyolítani egy forgatást.

A képzést Gortva Attila tartja, aki több mint 30 éve foglalkozik filmkészítéssel, televíziózással. Munkái leginkább a televíziós és internetes közvetítések lebonyolítása, de koncertek, fesztiválok élőzése, játék és dokumentumfilmek, magazin műsorok készítésében is jelen van operatőri, rendezői vagy gyártási munkakörben.  Huszonnyolc éve tanítja a filmezést, diákjai közül nagyon sokan kerültek és vannak a filmes szakmában.

Alkalmak és témakörök:

1. A film alapjai. Kamerák típusai, felépítése, beállítási lehetőségei - november 20. I 17:30

A forgatások legfontosabb eszközeivel ismerkedünk meg. Kipróbálunk többféle kamerát (a mobiltelefontól a tévés nagykameráig) illetve megtanuljuk szakszerűen használni őket.

2. Kompozíciós ismeretek, plánozás - december 4. I 17:30

A film történetének felbontásával foglalkozunk. Szó lesz arról, hogyan tudjuk a néző figyelmét vezetni, látványos beállításokkal vizuális élményhez juttatni, képi beállítások segítségével információkat, érzéseket közölni.

3. Filmes világítás - december 18. I 17:30

Beszélünk a forgatásoknál használt lámpák típusairól, működésükről és szerepükről.  Szó lesz többek között az alany és háttérvilágításról, profi és otthon is megtalálható eszközök segítségével.

4. A film hangja - január 8. I 17:30

A mikrofonok típusai, működésük szerinti csoportosításuk, hangfelvételi praktikák kérdésköre kerül elő ezen az alkalmon. A képzésen beszélünk az aláfestő zenék kiválasztásának szempontjairól, a hangeffektek és atmoszférák szerepéről.

5. Kamera mozgások, a kameramozgatás eszközei lehetőségei - január 22. I 17:30

A kamera felvétel közbeni mozgatásának eszközeivel, lehetőségeivel ismerkedünk meg.

6. Forgatások előkészítése, lebonyolítása - február 5. I 17:30

Miért fontos a forgatókönyv, mit tartalmazzon, hogyan írjuk meg? Milyen a történetek dramaturgiai felépítése? Melyek a forgatás előkészítésének fázisai? Ezekre a kérdésekre biztosan választ kaphatunk ezen az alkalmon!

7. Többkamerás felvételek, közvetítés - február 19. I 17:30

A filmes képzés végéhez közeledve a közvetítések technikai felépítésével, a hozzá szükséges eszközök megismerésével foglalkozunk.

8. Film vágás alapjai - március 5. I 17:30

Az utolsó órán a vágás szemléletéről beszélünk, arról, hogy, mi kerüljön bele a filmbe és mit hagyjunk ki belőle? Szó lesz a vágó programok kezeléséről is.

Bérlet árak:

  • Mesterkurzus (8 alkalmas bérlet): 40.000 Ft / fő Még 3 hely elérhető!
  • Alapkurzus (5 alkalmas bérlet): 25.000 Ft / fő ELFOGYOTT!